Bez kategorii

Akademia Nauki czyli Olsztyn dla dzieci

Olsztyn dla dzieci

Olsztyn jest przyjaznym miastem dla studentów, ale nie tylko, okazuje się, że również dla dzieci Olsztyn proponuje ciekawe rozwiązania. Właśnie tu rodzice mogą zadbać o rozwój umysłowy dzieci już od wczesnych lat zapisując je do Akademii Nauk. Akademia Nauk w Olsztynie należy do największej sieci edukacyjnej w Polsce. W ofercie Akademii znajdują się kursy efektywnej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, robotyki oraz innych. Co ciekawe akademia oferuje kursy również dla starszych dzieci, młodzieży, ale też dla dorosłych.  Podczas ferii zimowych i wakacyjnych prowadzone są półkolonie dla dzieci, które odbywają się w siedzibie firmy lub w okolicach Olsztyna.

Zajęcia dla 4-7 latków

Dla najmłodszych dzieci organizowane są nauki czytania, za pomocą zabawy dzieci są wprowadzane w nowy, ciekawy świat liter. W tym celu wykorzystywane są ćwiczenia plastyczne oraz wszelkie filmiki i slajdy z rzutnika multimedialnego. Dzieci są również poddawane obserwacji, aby odkryć ich potencjał i predyspozycje. Zajęcia są prowadzone przez osoby odpowiednio przygotowane do pracy z dziećmi i poświęcają każdemu dziecku tyle czasu ile dziecko potrzebuje.

Starsze dzieci na każdym spotkaniu będą poznawały już 10 nowych  wyrazów do przeczytania. Dzieci będą rownież prowadzić ciekawe eksperymenty naukowe, dzięki którym odkryją fascynujący świat nauki. Im starsze dziecko tym lepiej udoskonalana jest umiejętność czytania, przyswajany jest coraz większy zasób słownicta dzięki czemu mogą skupić się już na typowej nauce. Oczywiście i ta typowa nauka jest wspomagana różnymi technikami ułatwiającymi zapamiętywanie.

Dla tych starszych dzieci organizowany jest kurs nauki ortografii i technik pamięci. Każde spotkanie dotyczyć będzie innej dziedziny np. dziennikarstwa czy filmu. Dzieci będą same tworzyły artykuły prasowe czy plakaty filmowe dzięki czemu nauka ortografii stanie się znacznie prostsza i mniej problematyczna.

Zajęcia dla klas 5-8 

Dzieci w tym wieku uczą się tworzyć prezentacje i doskonalić się w sztuce przedstawiania konkretnych pojęć i tematów. Uczą się także technik efektywnego notowania, na podstawie których będą sporządzały czytelne notatki. Na tych kursach uwaga prowadzących skupiana jest na poprawianiu koncentracji dzieci podczas nauki, polepszaniu zapamiętywania, efektywnym przyswajaniu informacji i wiedzy szkolnej, polepszeniu zrozumienia czytanego tekstu a także umiejętności zadawania i rozumienia pytań.

Dzieci klas 7-8 poznają swoje mocne i słabe strony oraz zdobywają nowe umiejętności i kompetencje, uczą się panować nad emocjami oraz czytać mowę ciała.

Dla dzieci Olsztyn prowadzi także kurs nauki programowania przez tworzenie gier na podstawie gry Minecraft, która napisana jest
w języku Java. Powszechnie wiadomo, że dzieci najchętniej uczą się poprzez gry i bardzo dobrze im to idzie. Zapamiętują szybciej i więcej, lepiej się koncentrują. Minecraft polega na tworzeniu swojego własnego świata za pomocą wizualnego języka programowania
i przetrwaniu w tym świecie. Obecnie znaczną cześć naszego życia zajmują technologie i najlepszym sposobem na dobre jej poznanie jest właśnie kodowanie, którego na tych zajęciach dzieci się nauczą.

Dla dorosłych

W ofercie Akademii również dorośli znajdą coś dla siebie. Organizowany jest kurs szybkiego czytania, technik skutecznego zapamiętywania i koncentracji umysłu. Zajęcia mają na celu zwiększenie sprawności posugiwania się mózgiem, ćwiczona jest zaróbno lewa jak i prawa półkula mózgu a opanowanie tej sztuki sprawi, że szybciej i łatwiej będziemy odnosić sukcesy.

Olsztyn dla dzieci jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem, miejscem, w którym od najmłodszych lat mogą zagłębiać się w świat nauki, aby potem znacznie łatwiej było im osiągać kolejne cele i sukcesy. Akademia Nauk oferuje również pokazy dla szkół, nie tyklo dla uczniów, ale także dla nauczycieli. Warto skorzytać z takich kursów, a jeśli nie jesteśy przekonani, możliwe jest zorganizowanie zajęć pokazowych. Wszelkie informacje dostępne są w sekretariacie Akademii.